BGW Medical Partnerem konferencji STORMWATER POLAND

BGW Medical zostało Partnerem konferencji STORMWATER POLAND, która odbędzie się w dniach 26-28 września 2023 r.  w Katowicach.

Stormwater Poland jest międzynarodową konferencją, poruszającą tematykę wód opadowych i roztopowych. Tegoroczna – 7 edycja konferencji odbędzie się pod hasłem Adaptacji z jakością.

Organizatorzy zadbali o ciekawy program, który poruszy zagadnienia adaptacji do zmian klimatu. Będziemy mieli okazję spojrzeć na to zagadnienie z różnej perspektywy: włodarzy miast, którzy muszą zadbać o ich bezpieczeństwo i odporność na zmiany klimatyczne, producentów, których urządzenia i produkty coraz lepiej wpisują się w ideę zielonych miast i wreszcie mieszkańców, czyli nas wszystkich, którzy chcemy żyć w miastach przyjaznych, bezpiecznych, gdzie woda jest sprzymierzeńcem a nie wrogiem. Nie zabraknie inspiracji z zagranicy i prezentacji nowoczesnych narzędzi ułatwiających pracę w obszarze wód opadowych. Drugi dzień skupi się na jakości wód, nie tylko opadowych, ale też ogólnie wód otaczających nas w miastach, z których mamy przywilej korzystać. Drugiego dnia zaprezentowane zostaną rozwiązania służące oczyszczaniu wód opadowych lub roztopowych i obniżające emisje z przelewów burzowych. Będą to przykłady nie tylko jednostkowych technologii, ale także prac koncepcyjnych i modelowych podejmowanych w większej skali całej zlewni. Konferencję zamknie debata oksfordzka dotycząca jakości wód w polskich rzekach.

Dodatkowo w dniu 26 września odbędą się warsztaty, które z jednej strony pokażą perspektywę finansową na nowy rok, a z drugiej przedstawią jak kompleksowo podejść do realizacji inwestycji w zakresie wód opadowych.

Mamy nadzieję, że udział ekspertów i autorytetów z Polski i świata będzie inspiracją w adaptacji połączonej z dbałością o jakość otaczającego nas środowiska, w którym krąży ożywiająca go woda. Zapraszamy wspólnie do Katowic w dniach 26, 27 i 28 września 2023 roku.

Więcej informacji na temat Konferencji można znaleźć na stronie: https://stormwaterpoland.com/

REJESTRACJA na konferencje pod TYM linkiem.